فروش، نصب و آموزش نرم افزار حسابداری هلو - تهیه و فروش ترازوی دیجیتال، پرینتر، بارکدخوان، کاغذ، ریبون و دیگر ملزومات وابسته
  • فروردين 31, 1396

تکنولوژی جدیدی پدید آمده که قادر به حذف نویز و حفظ کیفیت تصویر در شرایط کم نور می باشد. یکی از دغدغه های همیشگی استفاده کنندگان از دوربینهای مدار بسته دیدن تصاویر مناسب همانند روز، در شب هنگام بدون استفاده از چراغ و روشنایی و ذخیره سازی آن تصاویر می باشد.

نوپردازی دوربین های مدار بسته از دیرباز، بسیار با اهمیت بوده و با ورود پروژکتورهای مادون قرمز، و یا دوربین های مدار بسته ای که دارای ''ال ای دی'' مادون قرمز بودند، این نقصان تا حد زیادی برطرف شد اما تصاویری که در شب هنگام توسط دوربین های مدار بسته روی مانیتور نمایش داده می شد، اغلب همراه با نویزهایی بود و از طرفی تصویر دارای کیفیت و شفافیت مناسبی نبود.

در اصطلاح فنی واژه ''نویز'' به هرگونه شیء ای که در زمان تولید یا انتقال سیگنال های شامل صدا، تصویر و ویدئو از یک منبع ایجاد می شوند اشاره دارد. یکی از عواملی که باعث ایجاد نویز در تصاویر ارسالی می گردد وجود شرایط نوری کم می باشد. ایجاد نویز می تواند به شدت توانایی تشخیص پلاک خودروها را در شب محدود نماید. و یا نظارت مؤثر را در یک فضای تجاری یا اداری در نقاط کم نور محدود نماید. در نتیجه کاهش نویز یک قابلیت حیاتی برای دوربین های مدار بسته نظارتی به منظور استفاده در شرایط کم نور می باشد. در حال حاضر دو نوع تکنولوژی به طور گسترده برای کاهش نویز در تصاویر ویدئویی استفاده می گردد که هر یک دارای نقاط ضعف و قوتی می باشند،

کاهش نویز دو بعدی (2DNR) و کاهش نویز سه بعدی (3DNR).

2DNR با آنالیز هر یک از فریم های تصویر کار می کند و به صورت الگوریتمی پیکسل هایی که احتمال نویز را دارند اصلاح می نماید. از سوی دیگر 3DNR علاوه بر موارد فوق، تفاوت های بین فریم های متوالی به منظور تنظیم پیکسل ها و بهبود عملکرد صحیح آنها را آنالیز می کند و به طور کلی 3DNR کاهش نویز بیشتری در مقایسه با 2DNR ایجاد می کند. اما اشکالی که دارد این است که باعث مات شدن تصویر اشیاء متحرک می گردد.

ترکیب تکنولوژی 2DNR و 3DNR نتایج بهتری برای اشیا متحرک در پی دارد و در مناطقی از میدان دید که در آن حرکت وجود دارد اعمال می شود. در این صورت علاوه بر افزایش کیفیت تصاویر و کاهش اندازه فایل تصویر و جلوگیری از آلارم های اشتباه ناشی از نویز را فراهم می کند. در واقع ادغام این دو نوع تکنولوژی باعث می شود که دوربین مدار بسته در شرایط نوری پایین نیز بسیار فوق العاده عمل نماید. استفاده از این تکنولوژی در درازمدت باعث کاهش هزینه های برق مصرفی و یا استفاده از پروژکتورهای مادون قرمز خواهد شد.

TEXT_SHARE

اطلاعات تماس

  •  

    گچساران - سه راهی، جنب رستوران محمد و باسکول شهرداری

  •  
    فروش : 09173428704 فنی: 09364749229
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

 

یک خرید عالی را با ما تجربه کنید

zz Top