با طراحی سایت، از فیلتر شدن اینستاگرام نترسید

لزوم طراحی سایت برای کسب و کار شما این است که هر زمان که اینستاگرام و یا دیگر شبکه های اجتماعی فیلتر شود در صورتی که شما یک وب سایت پشتیبان نداشته باشید کل هزینه های شما برای شبکه های مجازی از بین می رود.
طراحی سایت و فروشگاه اینترنتی را با تیم پروتکنیک تجربه کنید

آنچه در این مقاله می خوانید

اینستاگرام در ایران

 

با توجه به پیشرفت تکنولوژی و رشد آگاهی افراد جامعه و مدیران کسب و کار ها از جمله افزایش سطح فرهنگ افراد در استفاده از فضای مجازی و تمایل مدیران کسب و کارها به استفاده از ابزارهای دیجیتال نسبت به چند سال گذشته بسیار دچار تغییرات اساسی و رشد قابل توجهی شده است.

اعتماد کاربران به خرید اینترنتی از طریق وب سایت های فروشگاهی به طور کاملا چشمگیری افزایش یافته است، بازاریابی و فروش محصولات از طریق شبکه های اجتماعی به خصوص اینستاگرام فراگیر شده است.

شبکه اجتماعی اینستاگرام در کشور ایران از استقبال بالایی برخوردار شد و در میان اقشار مختلف جامعه از خانم خانه دار گرفته تا کارمند و کاسب و پیر و جوان با اینستاگرام آشنا هستند و زمانی را در روز برای آن صرف میکنند.

درآمد از طریق اینستاگرام

 

افراد عادی و یا مدیران کسب و کار و حتی زنان خانه دار که یک هنر یا تخصصی برای کسب درآمد خود دست و پا کردند از طریق ابزار اینستاگرام ، محصولات و خدماتشان را در قالب پست و یا استوری در اینستاگرام در معرض نمایش و در نهایت منجر شدن به فروش می گذارند.

البته حضور در شبکه های اجتماعی آدابی دارد که در این مقاله میتوانید آنرا مطالعه نمایید.

کسب و کار در اینستاگرام

 

افراد زیادی هستند که کسب و کارشان تنها از طریق اینستاگرام انجام می شود و کل سرمایه گزاری و وقت و انرژی خود را برای بازاریابی و تبلیغات از طریق اینستاگرام صرف می کنند و در نهایت درآمد قابل توجهی هم عایدشان می شود.

حالا بخش غم انگیز و تاسف بار این داستان اینجاست که به تازگی تصمیم مسولین جمهوری اسلامی ایران مبنی بر فیلترینگ اینستاگرام به شدت جدی شده و هر روز دل مدیران کسب و کار اینستاگرامی در حال لرزیدن و نا امید کننده در حال تپیدن است.

درست هم است یعنی اینها حق دارند زیرا اگر اینستاگرام فیلتر شود، دیگر اینستاگرام مثل پیام رسان تلگرام با متوسل شدن به ف.ی.ل-ت.ر-ش-ک.ن قادر به حفظ کاربرانش نمی باشد. چرا؟ علت را در ادامه خواهیم گفت.

فیلتر و از بین رفتن کسب و کارها

 

اگر یادتان باشد زمانی که پیام رسان تلگرام زمزمه های فیلتر کردن و از کار انداختن آن توسط مسولین کشور مطرح شد، طولی نکشید که با فیلتر شدن آن مواجه شدیم.

اتفاق غم انگیزی که رخ داد این بود که عده ای از طریق کانال های تلگرام در حال کسب درامد بودند و کسب و کارشان از این طریق مدیریت می شد و با فیلتر شدن تلگرام یک شبه تمام رویاها و آینده کاری این افراد دچار تزلزل و متلاشی گردید.

اما عده ای از صاحبان کسب و کار نه تنها ضربه و لطمه ای ندیدند بلکه باعث توسعه کسب و کارشان نیز گردید که در ذیل به آنها اشاره میکنیم.

راه اندازی وب سایت ها

 

عده ای از مدیران کسب و کارها و افراد زیرک و با درایت که از هوش مالی بالایی برخوردار بودند همزمان که در پیام رسان تلگرام مشغول فعالیت و کسب درآمد بودند به محض شنیدن زمزمه های فیلترینگ تلگرام، برای کسب و کارشان به دنبال جایگزین و چاره اندیشی جهت ارائه محصولات و خدماتشان رفتند.

طراحی سایت و طراحی فروشگاه اینترنتی

 

طراحی سایت فروشگاهی و یا طراحی سایت تحت هر عنوانی نه تنها می تواند جهت جایگزینی برای اینستاگرام عمل کند بلکه به عنوان یک ابزار قدرتمند و به مراتب موثر تر از اینستاگرام ایفای نقش نماید.

طراحی سایت برای هر کسب و کاری از ملزومات و واجبات این عصر می باشد. در صورتی که شما یک وب سایت فروشگاهی داشته باشید و یا با طراحی سایت شرکتی خدمات خود را ارائه دهید و کالا و محصولتان را بفروش بگذارید در اصل اعتبار کسب و کارتان افزایش یافته و طراحی سایت باعث هویت بخشیدن به کسب و کارتان خواهد شد و بعنوان یک دفتر کار دوم در فضای مجازی به فعالیت پرداخته و در اینترنت 24 ساعته خدمات و محصولات شما به صورت آنلاین به فروش خواهد رسید.

چرا طراحی سایت در کنار هر شبکه اجتماعی مثل اینستاگرام و غیره واجب است؟

 

فرض کنید شما بعنوان یک مشتری نام برند، محصول و یا نام شرکت خاصی را می شنود و یا به هر نحوی مثلا از طریق تبلیغات و بازاریابی به یک اسم از شرکت و یا محصول و خدمت مورد نظرتان رسیده باشید.

طبیعی است که قبل از برقراری ارتباط حضوری حتما درباره آن کسب و کار و یا نام آن محصول یا خدمت تحقیق خواهید کرد.

معمولا اولین کاری که 80 درصد افراد انجام می دهند این است که وب سایت گوگل را باز کرده و در آن محصول و نام شرکت مورد نظر را جستجو کرده و منتظر مشاهده اطلاعات می مانید.

اعتماد بیشتر در وب سایت

 

خودتان پاسخ دهید. اگر در جستجوی شما، با یک وب سایت با نام آن شرکت و محصول مورد نظرتان روبرو شوید و اطلاعات کافی و کامل در آن وب سایت درباره محصول، ویژگی های محصول، تصاویر آن و نحوه خرید و نحوه ارسال کالا و صفر تا صد آن در وب سایت وجود داشته باشد چه حسی به آن محصول پیدا می کنید.

آیا نام آن شرکت و هویت آن شرکت با حرفه ای بودن طراحی سایت آن در ذهن شما ماندگار می ماند و اعتماد شما بیشتر از قبل می شود؟

حالا تصور کنید با جستجو در گوگل برای محصول مورد نظر و یا نام شرکت مورد نظرتان هیچ وب سایت و فروشگاه اینترنتی پیدا نمی شود و درباره ویژگی های آن محصول و خدمات آن شرکت و سازمان در وب سایت های مختلف توضیحات متفاوتی نوشته باشد و شما تنها با یک پیج اینستاگرام روبرو شوید (که آن هم در صورت فیلتر شدن نیز حذف خواهد شد) در ذهن شما از آن محصول و نام آن شرکت چه جایگاهی کسب می کند؟

اعتبار آن محصول و شرکت در چه رتبه ای قرار می گیرد؟

یک نکته دیگر در اینجا این است که در طراحی سایت، بخش های مهم دسته بندی می شوند و کاربر هر زمان که به وب سایت شما مراجعه کند همه ی موارد را خواهد دید و حتی می تواند به راحتی در سایت جستجو کند و به مطلب، محصول و یا خدمات مورد علاقه دست یابد.

در صورتی که در شبکه ی اجتماعی اینستاگرام این امکان به کل وجود ندارد.

یک دلیل مهم تر در خصوص شبکه های اجتماعی و لزوم طراحی سایت برای کسب و کار شما این است که هر زمان که اینستاگرام و یا دیگر شبکه های اجتماعی فیلتر شود در صورتی که شما یک وب سایت پشتیبان نداشته باشید کل هزینه های شما برای شبکه های مجازی از بین می رود.

در صورتی که با طراحی سایت یا طراحی فروشگاه اینترنتی برای کسب و کار خود، علاقمندان با جستجوی شما در گوگل به اخرین اخبار و حتی اخرین شبکه های اجتماعی شما دسترسی پیدا خواهند کرد.

 

سخن آخر

فکر میکنم حالا طراحی فروشگاه اینترنتی را ضرورت بدانید و به اهمیت طراحی سایت در یک کسب و کار پی برده باشید.

طراحی سایت برای تجارت شما یک الزام می باشد و بسیار مهم چه شما بتوانید از طریق سوشیال ها درآمد داشته باشد و چه نداشته باشید. 

برای بیشتر آشنا شدن با نحوه سفارش طراحی سایت و هزینه های آن، با ما تماس بگیرید.

به بالای صفحه بردن