برترین فیلم و سریال‌های تاریخ جهان با موضوع بازاریابی و فروش

لیستی از بهترین فیلم و سریال های تاریخ سینما و تلویزیون با موضوع بازاریابی و فروش معرفی شدند که هر کدام بر روی یک یا تعدادی از تکنیک های این حوزه تمرکز داشته اند.
طراحی سایت و فروشگاه اینترنتی را با تیم پروتکنیک تجربه کنید

آنچه در این مقاله می خوانید

شاید تاکنون فیلم و سریال‌های زیادی با موضوع بازاریابی و فروش تولید شده باشند ولی ما تصمیم گرفتیم به مواردی اشاره کنیم که در این زمینه شهرت و موفقیت‌های زیادی کسب کرده‌اند و حداقل یکبار خودمان آنها را دیده‌ایم تا بتوانیم به خوبی حس خودمان و تجربه‌ای که داشتیم را منتقل کنیم. با ما همراه باشید.

قبل از خوندن مقاله این ویدیو رو ببین لطفاDeath of a Salesman( مرگ فروشنده):

 

این فیلم برگرفته از نمایشنامه‌ای به همین اسم از آرتور میلر است و پیرمردی را به تصویر می‌کشد که چندین سال در یک شرکت بازاریاب بوده است. اما این فرد به دلیل استفاده از روش‌های قدیمی و ناکارآمد نتوانسته موفقیت خوبی در جامعه سرمایه داری برای خود دست و پا کند با اینکه در شهر خود مشتریان خوبی دارد. در نهایت بعد از بازنشستگی به دلیل نداشتن حقوق مناسب و مقایسه زندگی خود با برادرش که در این حرفه بسیار موفق و ثروتمند است به فکر ایده‌های جدید می‌افتد. با مشاهده این فیلم یاد خواهید گرفت که در بازاریابی و فروش همیشه باید از تکنیک‌های روز دنیا استفاده کنید.

Death of a Salesman
Death of a Salesman

Tommy Boy:

 

این فیلم در حوزه بازاریابی و فروش که با ژانر کمدی در هم آمیخته شده روایتگر فردی است که پس از فوت پدرش باید کارخانه خانوادگی خود را از ورشکستگی نجات دهد. در این فیلم شاهد ظهور یک فروشنده با استعدادی هستید که تحت فشارهای زیاد دست به اقداماتی می‌زند که بتواند کارخانه پدرش را حفظ کرده و مشتریان قدیمی را راضی نگه دارد. با دیدن این فیلم یاد خواهید گرفت که بازاریابی و فروش فراتر از شعار دادن و دست دادن‌های مصنوعی با مشتریان است بلکه باید بتوانید به نیازهای آنها گوش دهید و آنها را رفع کنید تا موفق باشید.

Tommy Boy
Tommy Boy

Thank You for Smoking: (ممنون که سیگار می‌کشید)

 

این فیلم داستان فردی بازاریاب را نشان می‌دهد که در یک شرکت تنکابو و تولید کننده سیگار فعالیت دارد. این فیلم به شما نشان می‌دهد که چطور برخی افراد برای موفق شدن و پول در آوردن تبلیغاتی انجام می‌دهند و طوری بازاریابی برای محصولاتشان انجام می‌دهند که خودشان هم می‌دانند این محصول آن چنان هم مفید و مؤثر برای مشتریان نیست. تکنیک متقاعدسازی مشتری برای پذیرفتن حقایق با وجود مضرات و معایب آشکار در این فیلم به خوبی نمایان است. ضمنا به اشتباه فکر نکنید که مضمون اصلی این فیلم حمایت از تولید کنندگان سیگار است بلکه سیگار تنها یک محصول به عنوان نمونه است.

Thank You for Smoking
Thank You for Smoking

Dead Poets Society: ( انجمن شاعران مرده)

 

در کمتر لیستی از فیلم‌های مخصوص بازاریابی و فروش، اسم این فیلم را می‌بینید با اینکه یکی از تأثیرگذارترین فیلم‌ها با این مضمون است. با دیدن این فیلم متوجه خواهید شد که اگر صاحب ایده هستید یا در مورد موفقیت یک ایده برای بازاریابی و فروش اطمینان دارید باید هر چه سریع‌تر آن را اجرا کرده و تست کنید. این فیلم به شما هشدار می‌دهد که چطور از دست دادن فرصت‌ها می‌تواند به نابودی شما منجر شود.

The Wolf of Wall Street: ( گرگ وال استریت)

 

یقینا یکی از بهترین فیلم‌ها با موضوع بازاریابی و فروش همین فیلم گرگ وال استریت است که با بازی شاهکار لئوناردو دی کاپریو و کارگردانی مارتین اسکورسیزی تحسین همه را برانگیخت. این فیلم داستان فردی را به تصویر می‌کشد که با استعداد بی‌نظیر خود در جلب نظر مشتریان، متقاعدسازی آنها و در نهایت فروش محصول سعی دارد ثروت زیادی را کسب کند. این فیلم برگرفته از زندگی واقعی جوردن بلفورت از بی پولی تا رسیدن به قله‌های ثروت در سهام و بازار است.

The Wolf of Wall Street
The Wolf of Wall Street

 

Moneyball: ( مانیبال)

 

فیلمی عجیب و تأثیر برانگیز که با دیدن آن یاد می‌گیرید چطور با روش غیر سانتیمانتال و غیر احساسی از داده‌های مختلف رقبای خود استفاده کنید و به شکلی متفاوت از آنها جلو بزنید. اگر می‌خواهید یاد بگیرید که چطور با بودجه کم، اصلاحات انجام دهید، بنیانگذار ایده‌آل چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد، تجربه همیشه هم معلم خوبی نیست این فیلم را ببینید. همچنین با دیدن این فیلم متوجه خواهید شد که باید به ذات و استعداد درونی خودتان بیشتر اعتماد کنید، آمار و ارقام در بازاریابی و فروش حرف اول را می‌زنند و نباید با موفقیت‌های کوچک مغرور شوید و به آنها بسنده کنید.

Moneyball
Moneyball

 

Lemonade 2009:

 

این فیلم در مورد 15 فرد بازاریاب حرفه‌ای است که بعد از اینکه از کار بیکار شدند زندگی آنها به طور کل تغییر پیدا کرد. با این فیلم آموزنده و انگیزشی یاد می‌گیرید که چطور انگیزه خود را برای پیشرفت کردن کسب و کار و نوآوری و خلاقیت به کار بگیرید و مشتریان را به سمت خودتان جذب کنید حتی اگر در وضعیت بسیار بدی هستید.

کلام آخر

در این مطلب لیستی از بهترین فیلم و سریال های تاریخ سینما و تلویزیون با موضوع بازاریابی و فروش معرفی شدند که هر کدام بر روی یک یا تعدادی از تکنیک های این حوزه تمرکز داشته اند. اگر شما هم از آن دسته مدیران و یا علاقه مندانی هستید که می خواهید در این صنعت موفق شوید حتما توصیه می کنیم که زمانی مجزا برای مشاهده آنها اختصاص دهید. فیلم و سریال های نامبرده در لیست منابع آموزشی معتبر و البته با سبک متفاوت در حوزه بازاریابی و فروش هستند که به ارتقای شغلی و کاری شما کمک زیادی خواهند کرد

دوست من امیدوارم این مقاله براتون مفید و جذاب بوده باشه

به بالای صفحه بردن