مزایای طراحی سایت جایگزین اینستاگرام برای فروش

اینستاگرام، شبکه اجتماعی اشتراک‌گذاری عکس و ویدیو که مانند دیگر نقاط دنیا، مورد اقبال مردم، خصوصا جوانان واقع شده بود، محیطی بسیار مناسب برای رشد کسب و کارها و نوع خاصی از بازاریابی دیجیتال بود که بنا به آمار منتشره، چند صد هزار شغل در مشتری‌یابی خود مستقیما به آن وابسته بودند و با تعطیل شدن آن، روند شغلی و درآمدزایی لااقل ۱۰ میلیون نفر ایرانی، تحت‌الشعاع قرار گرفت! اگر شما خواننده گرامی، جزو آن دسته از صاحبان کسب و کار و مشاغل هستید که پیج اینستگرامی پر بازدید با تعداد بالای فالوور داشته‌اید و با زحمت فراوان و کار مداوم موفق شده بودید بازاریابی قوی روی بستر این شبکه اجتماعی معتبر جهانی ایجاد کنید.
طراحی سایت و فروشگاه اینترنتی را با تیم پروتکنیک تجربه کنید

آنچه در این مقاله می خوانید

از چهارشنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۱، متاسفانه دسترسی به شبکه اجتماعی مشهور جهانی، اینستاگرام، در ایران بسته شد و بدون در نظر گرفتن عواقب منفی شدید اقتصادی آن، اعلام شد که قرار نیست دیگر هیچگاه این پلتفرم محبوب به روی ملت شریف ایران باز شود!

طراحی وب سایت برای اینستا و ساخت جایگزین فروش برای پیج اینستاگرام/پروتکنیک

بابت واقعه رخ داده عمیقا متاسفیم و حال ناامیدانه شما را درک می‌کنیم و صمیمانه آرزومندیم روزی این تصمیم‌گیری‌های نابخردانه و سنگ‌اندازی‌های پیش پای کسب و کارها، جای خود را به صلح و صفا و آرامش و استفاده آزادانه از فناوری‌های روز دنیا و بسترسازی برای رشد بهتر و بیشتر کسب و کارها بدهد.

حجم تماس ما شرکت‌های طراح وب، بعد از این واقعه بالا رفته و با سیلی از تقاضای طراحی سایت مواجهیم که صاحبان اکانت‌های سابقا فعال، روی اینستا، به قصد مهاجرت به وب سایت، به ما مراجعه می‌کنند!

البته که ما راضی به رونق کسب و کار خود با چنین وضعیتی و در چنین روزگار وانفسایی نیستیم و داشتن یک وب سایت ولو خوب و قوی هم، کاملا جای خالی اینستا را برای ایشان پر نخواهد کرد! زیرا سایت، ماهیتی متفاوت نسبت به شبکه اجتماعی دارد.

اما به هر حال به این طیف از مراجعین حق می‌دهیم که به چنین چاره‌اندیشی افتاده باشند و در کمال تاسف، افقی روشن‌تر و مطمئن‌تر از طراحی سایت هم پیش روی ایشان نمی‌بینیم!

البته اگر واقع بین باشیم قابل پیش‌بینی بود که دیر یا زود شبکه اجتماعی اینستاگرام را خواهند بست.

زیرا پلتفرمی برای ارتباط مردم با هم و اشتراک‌گذاری آزاد اطلاعات خصوصا ویدیو، به زعم ایشان تهدیدی برای امنیت ملی محسوب می‌شد.

همچنین کوچ کردن از اینستاگرام به اپ‌هایی مانند روبیکا، که توسط حاکمیت تبلیغ می‌شود چندان باب میل مردم نیست و بسیاری کاربران با این کوچ اجباری مخالفند.

البته در مورد وب سایت و سرچ گوگل هم نمی‌توان قسم خورد که هیچگاه گرفتار تیغ سانسور یا گیوتین فیلترینگ نخواهد شد، اما احتمال فیلتر شدن گوگل و یا www وب سایت کسب و کار شما به وضوح کمتر است.

ما که در پروتکنیک، اکنون 20 سال است به لطف خدای مهربان، در عرصه صنعت طراحی وب، مشغول به فعالیت هستیم، خوشحال خواهیم شد بتوانیم با هزینه‌ای معقول و ظرف مدتی کوتاه، به دوباره راه افتادن چرخ بازاریابی اینترنتی شما هموطن عزیز، کمک کنیم و به نوبه خود نقش اندکی، در روشن نگه داشتن کورسوی امید در دل فعالان اقتصادی بازی کنیم.

شاید روزی میهن، دوباره سرسبز و پرطراوت و شاداب شود. در صفحه جاری درباره مهاجرت از اینستاگرام به وب سایت سخن خواهیم گفت و شما را درباره نقاط مثبت و منفی جایگزینی وب به جای اینستا توجیه خواهیم کرد. منتظر تماس شما هستیم.

 

شرح اینکه چرا در مواردی سایت می‌تواند بهتر و موثرتر از اینستاگرام مکانیزم بازاریابی و فروش شما را شکل دهد.

یکپارچه‌سازی سایت با سامانه CRM

وب سایت شما وقتی توسط نرم‌افزاری جهانی و استاندارد طراحی شده باشد می‌تواند به خوبی با نرم افزار سی‌آر‌ام یعنی سیستم مدیریت ارتباط با مشتریان شما سینک و یکپارچه شود طوری که سوابق خرید مشتریان و اطلاعات خریدار برای همیشه ثبت و ضبط و منظم گردد.

مکانیزاسیون فرایند کامل فروش

گرچه برای کاربران ایرانی سخت بود که در اینستاگرام فرایند کامل فروش یعنی مراحل چک‌اوت و پرداخت را فول‌مکانیزه کنند، این کار، در وب سایت، کاملا ممکن است و به راحتی می‌توان مکانیزم سبد خرید و پرداخت الکترونیکی با درگاه‌های بانکی را، اوکی کرد.

امکان جذب خریدار با انگیزه از گوگل

در وب سایت اگر تلاش کنید با تولید محتوای موثر و هدف‌گیری کلیدواژه‌ها، از ظرفیت سئو برای جذب مخاطب در حال جستجو در گوگل بهره بگیرید به وضوح متوجه با انگیزه بودن کاربرانی که از سرچ گوگل برای خرید به وب سایت شما هدایت می شوند خواهید شد.

یک محتوای کیفی همیشه کار می‌کند

الگوریتم اینستاگرام طوری طراحی شده است که صاحبان اکانت را وادار به استمرار در محتواسازی کند و اگر شما، فعالیت خود را در اینستا مدتی متوقف می‌کردید به وضوح متوجه افت در بازدید می‌شدید. در وب سایت اما، یک محتوای کیفی، همیشه موثر باقی خواهد ماند.

خدمات تخصصی ما به انواع سایتهای مهاجرت از اینستاگرام

انتقال اطلاعات عکس و فیلم شما به سایت

همکاران ما، به رایگان، محتوای عکس و فیلم شما در اینستاگرام را بسته به موضوع محتوا، یا به بخش محصولات وب سایت و یا بخش خدمات، یا بخش پروژه‌ها یا بخش مقالات منتقل خواهند کرد.

دیزاین وب در یکپارچگی گرافیکی با اینستا

اگر رنگ و قالب های خاصی بر انتشار محتوای شما در اینستاگرام به کار می‌رفته که متناسب با رنگ‌بندی سازمانی و هویت بصری شما بوده، سعی می‌کنیم از همان الگو در طراحی وب شما بهره بگیریم.

بدست دادن کد منحصر بفرد پرش به صفحه

 

برای هر صفحه کد منحصر بفرد مثلا چهار رقمی بدست خواهیم داد که می‌توانید متن پست‌های قبلی در اینستاگرام را ویرایش کنید و با درج این کد، امکان پرش مستقیم به صفحه را فراهم آورید.

قبل از اقدام به راه اندازی سایت جایگزین اکانت اینستا، به این موارد بیندیشید…

مدیریت یک وب سایت ادمین باسوادتری می‌خواهد


 

گرچه بسیاری آموخته‌های شما در مدیریت موفق یک اکانت اینستاگرام، می تواند در جایگاه ادمین وب سایت هم به شما کمک بکند اما یک وبمستر یا مدیر سایت، تخصص های بالاتری لازم دارد.

باید وقت بیشتری صرف وب سایت کند. مدیریت سایت و کار با سیستم های مدیریت محتوا پیچیده تر از کار با اپ اینستاگرام است.

البته نه آنقدر سخت که شما تصور کنید نمی توانید. همانطور که شاید روز اول با کمی ترس وارد اینستاگرام شدید اما بعد موفق شدید اینجا هم همینطور است.